Haber

Bakan Kurum sosyal medyadan duyurdu! Deprem bölgesinde ilk kazı yapıldı, ilk etapta 1800 konut yapılacak

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 11 ilimizde büyük yıkıma neden olurken, birçok ilçemizde sağlam yapılaşma olmadı. Ağır hasarlı binalar depremden sonra hızla tespit edildi ve yıkılacak binaların ortasına eklendi.

“İLK SİKİ VURDUK”

Öte yandan, depremzedeler için çadır kentlere yerleştirilen konut üretimi için de hazırlıklara başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “1 yılın sonunda konutları teslim edeceğiz” derken Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yeni gelişmeyi sosyal medya hesabından duyurdu. Kurum, “Malatya Battalgazi’de ilk kazıyı vurduk. İlk etapta 1.073 konut, sonraki adımda 750 yuva yapacağız. Hemen yanı başında First Home projemizde sosyal konutlarımız devam ediyor. My First Home da olacak” dedi. devam edin ve afet konutlarımız hızla artacak!” sözlerini kullandı.

244 BİN KONUTUN TEMELİ 2 AYDA HAZIRLANACAK

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, deprem bölgesinde açıklamalarda bulundu. Kurum, “Deprem bölgesinde toplam 21 bin 244 konutun inşaatına yarın itibarıyla başlıyoruz. 11 ilde toplam 244 bin konutun temeli 2 ayda atılacak.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu