Haber

İsrail Batı Şeria’da Filistinlilere yönelik baskınlar düzenledi

BATI İsrail ordusu, işgal altındaki Filistin’in Batı Şeria bölgesindeki şehir ve kasabalara düzenlediği baskınlarda çok sayıda Filistinliyi gözaltına aldı.

Filistin haber ajansı WAFA, İsrail ordusu askerlerinin Batı Şeria’nın Nablus, El Halil ve Tubas kentlerine baskınlar düzenlediğini duyurdu.

Buldozerler eşliğinde çok sayıda askerle Nablus kentinin doğu bölgesine gelen İsrail güçleri, Eski Asker Kampı ve kentin Halk Mahallesi çevresinde konuşlandı. Baskın sırasında çevredeki binaların çatılarına keskin nişancıların yerleştirildiği görüldü.

İsrail güçleri, El Halil şehrinin el-Barec, Deyr el-Asel, el-Mecd ve Tevvas köylerine baskın düzenleyerek burada 11 Filistinliyi gözaltına aldı.

Ayrıca İsrail güçleri, El Halil kentindeki Zeytun, Kayzun ve Cebel Ebu Rumman mahallelerine düzenlediği baskınlarda 3 kişiyi gözaltına alırken, bir Filistinlinin evinde arama yaptı.

İsrail güçleri, El Halil şehrinin Beyt Evva kasabası, el-Arrub kampı ve kuzeydeki Beyt Amr kasabasında Filistinli bir genci dövdükten sonra gözaltına aldı.

Öte yandan İsrail güçleri, Batı Şeria’nın kuzeydoğusundaki Tubas kentinde Filistinlilere ait konutlara baskın düzenledikten sonra iki Filistinliyi gözaltına aldı.

Çevredeki binaların çatılarına buldozer ve keskin nişancılarla gerçekleştirilen baskınlarda İsrail askerleri ağır silahlarla ateş açtı.

kiziloren-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu