Haber

Muğla Büyükşehir Okçuları Cumhuriyetin 100. Yılında Muğla’yı Gururlandırdı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuları, Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla Antalya’da düzenlenen Açık Hava Türkiye Şampiyonası’ndan 4 altın ve gümüş madalyayla döndü.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümünde düzenlenen etkinliklerden biri olan 100. Yıl Cumhuriyet Açık Hava Türkiye Şampiyonası’nda Büyükşehir Belediyesi okçuları 4 altın ve 1 gümüş madalya kazandı. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları da aldıkları başarılı sonuçlarla genel klasmanda birinci oldu.

Antalya’da düzenlenen, farklı kategorilerde 98 spor kulübü ve 518 sporcunun katıldığı 2023 100. Yıl Cumhuriyet Açık Hava Türkiye Şampiyonası’nda Büyükşehir Belediyesi sporcuları tarih yazdı. Reel Bow Kadın Takımı Hazal Burun, Ecesu Demircan, Songül Lök’ten oluşuyor Türkiye Şampiyonu Altın Madalya ve Altın Kupayı kazandı. Hazal Burun ve Emircan Haney’den oluşan Reel Bow Karışık Takım Türkiye Şampiyonu Altın Madalya ve Altın Kupayı kazandı. Emircan Haney Makara Yay Erkek Kategorisi Türkiye ikincisiHazal Burun Makaralı Yay Kadınlar Kategorisinde Gümüş Madalya Türkiye ŞampiyonuReel Bow U21 Kadınlar Kategorisinde Hazal Burun olarak yine Altın Madalya Türkiye Şampiyonu Altın Madalyayı kazandı. Turnuvayı 4 altın ve 1 gümüş madalyayla tamamlayan Büyükşehir Spor Kulübü, aldığı başarılı sonuçlarla genel klasmanda birinci oldu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr., Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılında, fikirleri özgür, vicdanlı, irfan sahibi nesillerle, Atatürk’ün aydınlattığı yolda emin adımlarla ilerlemekteyiz. Hedefini 12 kez vuran Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü okçuları ve antrenörleri Dr. Osman Gürün. Ejder Sözen’i tebrik etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu